به این دلایل مصرف ذرت را فراموش نکنید

فواید ذرت برای سلامتی بسیار زیاد است و مواد موجود در آن بر عملکرد صحیح و سلامت بدن تأثیر می گذارد.

ذرت یکی از پرمصرف ترین مواد غذایی در جهان است که فواید زیادی برای سلامتی دارد. دانه های ذرت سرشار از فیبر، ویتامین ها و مواد معدنی هستند. در این مقاله از مجله دنیای پاک می خواهیم به بررسی خواص ذرت برای سلامتی بپردازیم. با ما باشید.

خواص ذرت برای سلامت بدن

پیشگیری از یبوست

ذرت منبع خوبی از فیبر است. فیبر ماده بسیار مهمی برای سلامت دستگاه گوارش است و مصرف کافی آن به سلامت دستگاه گوارش کمک می کند و از بیماری هایی مانند یبوست یا بواسیر پیشگیری می کند.

تامین مواد معدنی بدن

ذرت منبع خوبی از روی، مس، منگنز، منیزیم و فسفر است. ذرت همچنین حاوی ماده معدنی کمیاب به نام سلنیوم است که در اکثر رژیم های غذایی سیار سخت به دست می آید. این ارزش غذایی ذرت تا حد زیادی بر وضعیت طبیعی هورمون ها، سلامت استخوان ها، عملکرد صحیح کلیه ها و سلامت قلب تاثیر می گذارد.

محافظت از قلب

روغن ذرت نقش مهمی در از بین بردن کلسترول بد یا LDL دارد. ترکیبات موجود در این روغن به اسیدهای چرب امگا 3 اجازه تجزیه و جایگزینی LDL می دهد. این خواص روغن ذرت برای مبارزه با کلسترول بد می تواند خطر گرفتگی عروق را به میزان قابل توجهی کاهش دهد و خطر حمله قلبی را کاهش دهد.

مراقبت از پوست و چشم

ذرت زرد منبع خوبی از بتاکاروتن است که ویتامین A را بدن تولید میکند، ویتامین A نقش بسیار مهمی در سلامت چشم و بینایی دارد و وجود آن برای سلامت پوست و سیستم ایمنی قوی ضروری است.

مدیریت دیابت

مطالعات نشان می دهد که مصرف ذرت ریسک ابتلای به دیابت نوع 2 را کاهش می دهد. و با ووجود فیتوکمیکال‌ها می‌تواند به کنترل این نوع دیابت شیرین غیر وابسته به انسولین کمک کند،فیتوکمیکال ها همچنین از فشار خون بالا جلوگیری می کنند و خطر ابتلا به فشار خون بالا را کاهش می دهند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.